Sorguch Official Web Sayfası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfamıza Hosgeldiniz !

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Eral sizlerle...

YazarMesaj
Sorguch
Administratör
Administratör
Sorguch

Eral sizlerle... Empty
MesajKonu: Eral sizlerle...   Eral sizlerle... Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 9:54 pm

Rapstar yarışmasından tanıdığımız ve kısa sürede sevgimizi kazanan Eral ile Rapstar yarışması ve rap hayatı hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdirk.Rapstar yarışması neden bitti? Eral bu yarışmaya katılmasında ki en büyük amacı neydi? Bundan sonra ne yapmayı planlıyor ve daha bir çok sorunun cevabı keyifli sohbetimizde…

Eral sizlerle... 77128796

Numan Çakır: Öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.

Eral: Ben teşekkür ederim…

Numan Çakır: Eral kimdir bize biraz bahsedermisiniz?

Eral: Eral 20 senelik izmirli,6 senelik rap geçmişi olan bi mc’dir.İstanbulda bir üniversite okumasının sebebi müzik,gazetecilik okumasının sebebide müzik olan amaçları ugruna hayatını planlayan ve rap müzikten başka birşey yapmayı planlamayan bir kız mc.

Numan Çakır: Sizi rapstar yarışmasında bayağı bir tanıdık.Yarışmaya girme amacınız neydi popüler olmak mı yoksa rapi bayanlarında yaptığını göstermekmi veya başka bir amacınız varmıydı?

Eral: Rapi bayanların yaptığını göstermeye gerek yok gorünen köy klavuz istemez zaten bu ülkede Türkçe Rap yapan bayanların istisnalar hariç hepsini çok başarılı buluyorum popüler olmak için yarısmaya katılmak mı? Bu soruyu sorulmamış sayıyorum.. Amacım rapi herkese kabullendirmek artı neler yapabileceğimi göstermekti aslında başında programa çok tepkiliydim ama bir muzisyen arkadaşımla dertleştim katılmam gerektiğini söyledi bende katılmış bulundum pişman mıyım değil miyim orası bana kalsın ..

Numan Çakır: Peki sen rapin televizyonlarda gösterilmesine bukadar popüler edilmesine gönlün razı mı? Yani rapçilerden şöyle bir düşünce vardır genelde rap hep underground kalsın biz partilerde eğlenelim coşalım ama popülerize olmasın rap sadece içimizde yaşayalım.Bu rapstar yarışması sence bu olayı tersine çevirmedimi?

Eral: Underground başımla beraber evim yuvam doğduğum yer izmir gibi… Ama ben şuan İstanbulda yaşıyorum niye? Daha iyi muzik yapabilmek için anlatabiliyomuyum ?.. Bu mantıkla devam edersek eğer amerikaya bakıp bakıp ”adamlar yapiyo aga”.. demeye devam ederiz..

Eral sizlerle... 17451421

Numan Çakır: Peki bize biraz rapstar yarışmasındaki ortamdan bahsedermisin.Ordaki dostluklar gerçekten izlediğimiz gibi mi yoksa bir anlık yapılmış göstermeceler mi ?

Eral: Orada ki dostluklar gerçekten izlediğiniz gibi samimi olan tek şey oydu belki de..
Numan Çakır: Bu yarışmanın sence rape katkısı nekadar olabilir? Artık 7den 70e insanlar sevmeye başlar mı sendce rap müziği?

Eral: Hiç olmazsa ne kadar ciddi bir oluşum olduğumuzu anladılar.. Hiç bir şey uğraşmadan pat diye olmaz… Onlar sevselerde, sevmeselerde biz yapıyoruz ya yapabiliyoruz ya Allah’a şükür.. Ama inanın tepkiler çok kuvvetli.. İçim buruk ne yalan söyleyim çok keşkelerim var.. Ama yinede yaptığım her işin akasındayım undergroundın bana göre kralı olan adamı beni destekliyorsa bana ”Eral sensin!” diyorsa ben diğer yorumları yine okur yine ciddiye alırım ancak fazla da takmam.

Numan Çakır: Peki Eral yarışmaya katıldıktan sonra hayatında ne değişti insanların sana bakışları nasıl artık ?
Eral: Undergroundda cok eleştiri aldık kotu yönde ancak benim undergrounddaki dostlarım değişmedi değişmezlerde biz herşeyden önce kardeşiz.. Aynı yolun yolcusuyuz aynı yollardan geçtik ben cesaret ettim acabalarla bir işe koyuldum işin içinden de alnımın akıyla rol yapmadan sadece eralı sahnede göstererek çıktığıma inanıyorum.. Sokakta yürürken tepkilerse ‘aaaa kızz neydı senin adın’ ‘aa o kız bu kız’ aa sen elenen kız değilmisin ”cezayla, fuatla yarışma dışında sohbet ediyomuydunuz inanamıyorum yaa’ Very Happy Tepkiler bu ve benzeri komik değilmi ..

Numan Çakır: Şimdi bize birazda bundan sonraki planlarından bahsedermisin?

Eral: Herşey çok güzel olacak.. Artık bir yükümlülük aldık.. En iyisini yapmak zorundayız.. Başka seçeneğimiz yok..

Numan Çakır: Albüm düşüncen var mı?
Eral: Rapçi hep düşünür… Rapçi hep düşünür.. Rapstar tutmaz.. Albüm tutmaz.. Rapçi yine düşünür.. Smile

Numan Çakır: Peki albüm yaparsan Fuat yada Cezadan bir destek alacağına dair söz verdiler mi yada bunun imkanı varmı?

Eral: Fuat abi programda da söyledi ilk günden de söylerdi zaten her zaman ”Arayın parça yolayın nakarat okiyim”..Yardım sever bir insan sağolsun.. Hepsi öyle hepsinin desteği vardı.. Saygı duyduğum isimler.. Şuan üzerinde konuşulmuş birşey yok.. Ancak ben bu insanlarla aynı kulvarda yarıştığımı düşünüyorum yardımları elbet olucaktır ama gidip ”Ben albüm yapıyorum okur musunuz” diyeceğimi sanmıyorum.. Çok erken benim için herkes yerini bilsin o adamlar hangi yollardan geçtilerse bende aynı yolardan geçerim ve ancak sonunda onlardan birşeyler isteyeblirim.. Kimse birden ne kral olur bu işte ne de kepaze yerini bildikçe..

Numan Çakır: Şunu çok merak ediyorum elendiğiniz zaman birbirinize sarılıyorsunuz felan hiç üzülmemiş gibi davranıyorsunuz aslında biliyorumki içinizde fırtınalar kopuyor yada benmi yanlış düşünüyorum?

Eral: Sence ben o yarışmadan elendiğime üzülmüş olabilir miyim ? Var mı böyle bir ihtimal ama şurası kesin son hafta arkadaşlarımla yardıma gittiğimde içimden şunu dedim ilk defa ”Keşke elenmeseydim bende rapimi gösterseydim”.

Numan Çakır: Televizyonda olmak nasıl bir duygu seyredenken seyredilen oluyorsun fark vardır heralde ikisinin arasında?

Eral: Ahh canlı yayın ahhh.. Daha önce de ufak tefek kanallarda yer aldım ama hiç biri canlı değildi olmadığında baştan yapma şansımız vardı ancak canlı yayın.. Başka bir şey başka bır ürperti.. Bambaşka bir sorumluluk ve ciddiyet.. Yaşanması gerekiyormuş yaşadık ama herşey gibi buda bitti..

Numan Çakır: Eral bukadar mütevazi oluşunu neye borçlusun peki herkez böyle değildir,kompleksleri olan bir insan değilsin tanıdığım kadarıyla hepmi böyleydin yoksa yarışmaya katılınca insanlar yanlış anlamasın diye mi mütevazi davranıyorsun?

Eral: Tanıyan bilir tanıyana sor : ) Teşekkür ederim bu en güzel iltifat benim için..

Numan Çakır: Neden rap dersem bir cümleyle bana ne dersin?

Eral: Neden Tanrı inancı?

Numan Çakır: Hoş cevap.Peki ülkemiz bir kriz içinde merak ediyorum bir rapper gözünden nasıl görünüyor Türkiye? Gelecekten umutlumusun?

Eral: Gelecek ne zaman gelecek bilmiyorum ama böyle giderse pek umutla gelmeyecek..

Numan Çakır: Rape yeni başlayan arkdaşlarına tavsiylerin nelerdir?

Eral: Önce iyi bir dinleyici olsunlar tanıdıkları değerli mcler varsa onlardan kimleri dinlemeleri gerektiğini öğrensinler.. Çok okusunlar.. Her türlü sorunla ilgilenmeye çalışsınlar.. Her konuda bilgi sahibi olmaya çalışsınlar ve meraklı olsunlar araştırmayı sevemeye çalışssınlar.. Kimseye yaranmaya çalışmasınlar.. Herkese hemen inanıp vaatlerle umutlanmasınlar.. İnansınlar…ilk olarak Hissetsinler ve İnansınlar..

Numan Çakır: Birazda özel hayat diyelim.Eral rap dışında neler yapar günlerini nasıl geçirir ne yapmayı sever genelde?

Eral: Sadece rap dinleyen bir insan olmadığım için alternatif konserleri takip ederim.. RnB nightları takip ediyorum ve katılmayı seviyorum danss danss dans… Okula gidip geliyoruz.. Oklumuz sayesinde fotoğraf çekmeyi öğrendik onun üzerinde çalışıyoruz.. Arkadaşlarım çok kıymetlidir benim, onlarla vakit geçirmeyi de çok severim..

Numan Çakır: Peki Eral ne yer ne içer insandır sonuçta merak ediyorlar bunları marka giyinmeyimi sever yoksa üstüne yakışanı mı?

Eral: Ne marka giyinmeyi nede üstüne yakışanı… Beğendiğini alır denemez bile bir kenarda çürür sonra Ya bide yapmayın şöyle merak ediyolar inansın sonuçta falan ya biz bir halt değiliz yahu..

Numan Çakır: Peki sevgilin varmı?

Eral: Benim sevgilim rap…

Numan Çakır: Mantıklı cevap Peki seni sevenleri ilerde neler bekliyor Eral Türkiyenin en iyi bayan mclerinden diyebilcez mi ileride?

Eral: Aaa bak bu konuda mütevazi olamam hic bir zaman en iyisiyim demem ancak en iyilerdenim derim… Zaten
Türkiye’nin en iyi bayan mclerındenim.. Undergroundın en iyi bayan mclerindenim.. Meraklısına..

Numan Çakır: Hımm sana diss atanlar olacaktır yada vardır belkide burdan hepsine topluca bir cevap verirmisin?

Eral: Ciddiye alınıcak bir disse cevap veririm değilse güler geçerim.. Çok fazla kişisel diss yapan bir insan değilim zaten.. Daha doğrusu çok fazla mclere diss yapan biri değilim.. Çünkü herkes bilir genelde herkesle iyi geçinirim.. Geçinmeye çalışırım.. Birlikten güç doğar..

Numan Çakır: Peki Özgüçün (İkaz) birinciliği hakkında ne düşünüyorsun?

Eral: Halk beni elediği gibi Özgüçü (İkaz) de birinci yaptı.. Taktir undergroundın : )

Numan Çakır: Peki samimi bir soru kıskandın mı?

Eral: Saçmalama… Sence birinci olsam mutlu olur muydum o yarışmada ? : )

Numan Çakır: Orasını bilemem Son olarak seni seven ve sevmeyenlere söylemek istediğin birşeyler varmı?

Eral: Yarışma düşüncelerini değiştirmelisin eral yaptıysa bir bildiği vardır desinler..desteklesinler yeter.. Sevmeyenlere bir lafım yok zaten onlar konuşa dursunlar.. =)

Numan Çakır: Sitemiz takipçilerine söylemek istediğin birşeyler varmı?

Eral: Sitenizde yer almak gurur verici .. Çok teşekkür ederim.. Raple yaşa ve raple öl.. Bizle yaşa ve raple öl..barışşWink

Numan Çakır: Röportaj için çok teşekkür ederim…

Eral: Rica ederim…

Eral sizlerle... 43223484

Röportaj: Numan ÇAKIR
Düzenleyen:Berkant MERDİVAN
Lafoloji.com ®️
http://www.myspace.com/huseyinsorucu

Eral sizlerle...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Raplika sizlerle...
» Kolera sizlerle...